Pozvánka na výstavu do Regionálního muzea v Českém Krumlově

Srdečně Vás zveme na výstavu v Regionálním muzeu v Českém Krumlově s názvem Dobrodružství archeologie, na které se podílí také Přírodovědecká fakulta JU.

K vidění budou nejnovější nálezy z Českokrumlovska, které poslouží jako modelové ukázky širokého spektra zájmu archeologické památkové péče. Samostatný prostor je věnován práci v terénu, tedy archeologickému výzkumu, který může mít mnoho podob. Návštěvníci zde uvidí postup a metody terénní práce, způsob dokumentace i zpracování nálezů po ukončení výzkumu. Nejmodernější techniky budou návštěvníkům předvedeny prostřednictvím archeobotanických analýz a moderních metod zaměření.

Výstavu doprovodí odborná přednáška, komentovaná prohlídka pro veřejnost a základní školy, pro které jsou navíc připraveny pracovní listy.