Menu

Letní tábor s Přírodovědou

V roce 2018 proběhne již šestý ročník Letního tábora s Přírodovědou, tentokrát v termínu 22.7. - 3.8. V současné době je tábor již plně obsazen.


Fotogalerie ze všech pěti ročníků tábora si můžete prohlédnout na facebooku (https://www.facebook.com/prirodovedny.tabor). 

Reportáž z pátého Letního tábora s Přírodovědou:

Účastníci pátého Letního tábora s Přírodovědou se vypravili až do středu Země

Na přelomu července a srpna úspěšně proběhl již pátý ročník letního pobytového tábora pořádaného Přírodovědeckou fakultou JU. Čtyři týmy opět soutěžily, který jako první dosáhne vytouženého cíle. Tentokrát byl tímto cílem až samotný střed Země. 

Před takto náročným sestupem si táborníci první večer vyrobili uniformy a druhý den ráno mohla začít vlastní výprava, která byla provázena také odborným programem. O ten se postarali vyučující a studenti Přírodovědecké fakulty JU. Děti tak díky nim mohly nahlédnout do světa půdních bezobratlých, krtonožek a měkkýšů, poslechly si několik zajímavých přednášek např. z genetiky, mikrobiologie a ornitologie, a také o Svalbardu, kde má fakulta výzkumnou terénní základnu.

       

Na programu byly také terénní a laboratorní úlohy, při kterých si mohli účastníci vyzkoušet např. sběr klíšťat, odběr a analýzu algologických vzorků nebo třeba odchyt ptáků. Celý tábor byl zakončen závěrečnou hrou o dobytí zemského jádra a zaslouženým táborákem.

         

V případě dotazů k letnímu táboru kontaktujte RNDr. Marii Hanzalovou (mhanzalova@prf.jcu.cz, 387 775 563).