Příměstský tábor s Přírodovědou 2019

V posledním srpnovém týdnu proběhl již šestý ročník Příměstského tábora s Přírodovědou, kterého se zúčastnilo dvacet jedna dětí ve věku od osmi do třinácti let.

Pod vedením lektorky Kláry Dragové a studentů a zaměstnanců Přírodovědecké fakulty JU měly děti v průběhu celého týdne možnost poznat hned několik oblastí přírodních věd.

V pondělí se po krátkém seznámení účastníci věnovali zajímavým chemickým pokusům a odpoledne si mohli poslechnout povídání Pavla Dudy o tom, jak vznikl člověk.

Úterý bylo věnované především biologii zájmových organismů. Žáci byli přítomni komentované pitvě myši a měli jedinečnou příležitost pochovali si hroznýše. Středeční dopoledne bylo zasvěceno chemii a ornitologii a po obědě se děti vypravily na Katedra fyziky, kde si vyzkoušely spoustu zajímavých fyzikálních úloh. Čtvrteční den trávily především v chovech u rypošů a odpoledne pak na zahradě, kde se dozvěděly spoustu zajímavostí o včelách.

V pátek byl program zakončený ornitologií a vyhlášením výsledků. První tři místa získala hodnotné ceny a všechny děti si pochutnaly na drobném občerstvení.