Příměstský tábor s Přírodovědou 2020

Lektorka Klára Dragová společně se zaměstnanci a studenty Přírodovědecké fakulty JU opět připravili pro děti velmi pestrý program.

Pondělní program byl kromě nezbytných seznamovacích her věnován především fascinujícímu světu fyziologie rostlin. V úterý se děti naučily základní poznávací znaky některých skupin bezobratlých živočichů, nahlédly do jejich sbírek a také se spřátelily s fakultním hroznýšem. Odpoledne pak navštívily mobilní laboratoř, kde se dozvěděly spoustu zajímavých informací z oblasti půdní biologie.

Nechyběl ani oblíbený ornitologický program, který obstarali Petr Veselý a Míša Syrová. Ve čtvrtek se při vycházce do okolí fakulty opět věnovaly půdní biologii a poté se podívaly i do fakultního chovu savců.

Pátek byl věnován terénní botanice a samozřejmě slavnostnímu zakončení celého tábora, včetně vyhlášení vítězů táborové soutěže.