Proběhl Laboratorní víkend pro středoškolské učitele

Galerie:
  • images/dokumenty/dsc_0011.jpg,

Poslední víkend před prázdninami patřil učitelům, kterým ještě zbylo trochu sil a nadšení do vzdělávání. Víkend zaměřený na laboratorní metody proběl v laboratořích PřF JU. Učitelé si ozkoušeli několik úloh, které mohou dále prezentovat ve svých školách. Vyzkoušeli si molekulárně biologickou diagnostiku respiračních virů, úlohy na krevní skupiny,  práci s preparáty, nebo izolaci vlastní DNA. Pro zajímavost jsme je také vzali do laboratoří, kde je nutné obléci si tzv. „plnou polní“, což pro všechny byla úplně nová zkušenost.

Program byl doplněný o zajímavé přednášky o diagnostice virů, GMO a Warburgovu efektu.

V jarních měsících jsme společně s Vertebratologickým a Botanickým víkendem zaujali téměř stovku středoškolských kantorů z celé ČR. Děkujeme a přejeme hezké prázdniny.

• Přečteno: 341