Studentka Tereza Maxerová a její školitel Vojtěch Kolář byli oceněni za výjimečnou SOČ

Další úspěch si připsala na své konto studentka Gymnázia Jírovcova Tereza Maxerová se svojí Středoškolskou odbornou prací, se kterou v loňském roce vyhrála celostátní kolo SOČ (odkaz na zprávu). Minulý týden (16. 5.) byla za svou práci o vodních broucích v revitalizovaných tůních na opuštěném vojenském cvičišti u Českých Budějovic oceněna Učenou společností České republiky (odkaz na zprávu). Její školitel Vojtěch Kolář byl pak na přelomu roku oceněn děkovným listem předsednictva Českého svazu vědeckotechnických společností jako výrazem poděkování za významnou práci věnovanou odborné přípravě Terezy Maxerové.

Výsledky práce oba ocenění také opublikovali ve Sborníku Jihočeského muzea a krátké shrnutí výsledků je také ve vlákně na Twitteru, které naleznete ZDE.