Jak efektivní a nákladné je získávání osiva různých druhů bylin?

Některé druhy bylin, které by měly využití v regionálních směsích semen, jsou v krajině méně zastoupeny nebo je nezachycují kartáčové sběrače a je potřeba je ručně dosbírávat. Srovnáním produkce osiva z kultury (matečného porostu) s těmi ručně sbíranými z volné krajiny bychom chtěli zjistit, které druhy je lepší pěstovat a které sbírat ve volné krajině.

Cílem práce by bylo porovnání náročnosti a nákladů pro oba způsoby získávání osiva, tedy ručního sběru a získávání z matečných porostů.

Katedra: botaniky (Na Zlaté stoce 1, České Budějovice); pracovní skupina ekologie obnovy (www.ekologieobnovy.cz)

Zaměření práce: terénní

Předpokládaná hodinová dotace: 2 – 3 hod/týden (+ doprava na místo)

Souvislost praxe: práce může být rozdělena podle potřeb studenta