Nová kniha prof. Elstera Life in Extreme Environments

Vyšla nová kniha, na které se podílel prof. Elster z Centra polární ekologie: Life in Extreme Environments

Život v extrémním prostředí; přehled biologické přizpůsobivosti

Některé organismy mohou žít v extrémním prostředí, ve kterém jsou trvale nebo přechodně podmínky limitující existenci života. V tomto extrémním prostředí nacházíme pouze specializované organismy (extremofilové), které si v průběhu svého vývoje vytvořily obranné mechanismy, aby mohly v těchto stresových podmínkách dlouhodobě žít. Narušování extrémního prostředí, které souvisí s rychlými klimatickými a antropogenními změnami na naší planetě, ohrožuje existenci těchto ekologicky velmi specializovaných a jedinečných organismů. Čtveřice editorů oslovila autory, kteří se zabývají těmito otázkami, a připravila monografii věnující se této problematice. Knihu vydalo prestižní nakladatelství Cambridge University Press.

Leták naleznete ZDE