Již proběhlo

V minulém akademickém roce PřF JU umožnila několika zájemcům z řad středoškolských žáků vyzkoušet si na vlastní kůži práci badatele a otevřela Badatelský klub.


Molekulární biologie v Budějovicích 2015

11.06.2015

V druhém červnovém týdnu proběhl na Přírodovědecké fakultě JU další ročník týdenní akce pro středoškolské studenty s názvem Molekulární biologie v Budějovicích, v rámci které si studenti z českých i slovenských gymnázií mohlivyzkoušet různé metody molekulární biologie, ke kterým se běžně na střední škole nedostanou.

Přečíst celé

Roboti opět přilákali děti i dospělé

02.03.2015

V sobotu 28. února se v prostorách nákupního centra Géčko uskutečnila v pořadí již druhá celouniverzitní akce s názvem Věda pro každého v Géčku. Přírodovědeckou fakultu JU i tentokrát reprezentoval Ústav aplikované informatiky s robotickou show, ukázkou rozšířené reality a práce s 3D tiskárnou.

Přečíst celé

Reportáž ze Dne otevřených dveří 2015

16.01.2015

V pátek 16. ledna proběhl na PřF JU další ročník Dne otevřených dveří. Badatelé a studenti si připravili zajímavá a rozmanitá stanoviště, na kterých se v průběhu dne vystřídalo téměř 500 návštěvníků z řad zájemců o studium i široké veřejnosti.

Přečíst celé

Se středoškoláky do Rumunska

03.10.2014

Střední odborná škola ekologická a potravinářská ve Veselí nad Lužnicí, jež se v únoru 2014 stala fakultní školou Přírodovědecké fakulty JU, pořádala v létě pro své studenty týdenní turistickou exkurzi do rumunského pohoří Rodna, na jejíž náplni se v rámci navázané spolupráce podílel i zástupce z PřF JU.

Přečíst celé

Kurz Biologie mořských organismů

25.08.2014

V rámci pravidelného kurzu mělo v letošním roce deset vybraných studentů opět možnost podívat se na korálové útesy Rudého moře na lokalitě Marsa Shagra v blízkosti letoviska Marsa Alam.

Přečíst celé

Expedice Tepui 2014

18.08.2014

Ve dnech 3. až 15. srpna se uskutečnil druhý ročník Letního tábora s Přírodovědou. Dvacet sedm účastníků se tentokrát vypravilo na expedici Tepui, v průběhu které výborně zvládali nevypočitatelné počasí a neohroženě postupovali ke stolové hoře.

Přečíst celé


<< předchozí 1 2 3 4 5 6 následující >>