Exkurze ZŠ L. Kuby

21.02.2019

Pod patronátem Ústavu fyziky zavítali dne 14. února na naší fakultu žáci ze ZŠ L. Kuby v Č. Budějovicích a ZŠ Montessori v Prachaticích.


V průběhu exkurze měli možnost navštívit elektronový mikroskop a laboratoře strukturní chemie, akustiky, fyziky plazmatu, optické spektroskopie a výukové laboratoře. Dále proběhlo seznámení se želvičkami a hroznýšem Boženkou, došlo též na zapojování elektronických stavebnic. Dopolední program korunovala ukázka létání s drony.

       

Akce se zúčastnilo přes sedmdesát žáků pod vedením Mgr. Hany Skolkové (ZŠ L.Kuby) a Ing. H.Hynek (ZŠ Prachatice), kteří s nadšením sledovali připravené pokusy na ukázkových pracovištích a plnili zadané úkoly.

Na zajištění programu se podílelo celkem pět pracovišť: Ústav chemie, Ústav informatiky, Katedra zoologie, Ústav fyziky a pracoviště elektronového mikroskopu.

Jednalo se o jednu z největších akcí podobného zaměření. Velký dík proto patří všem organizačním týmům pod vedením Dr. Nebesářové, doc. Nedvěda, doc. Kuté, Dr. Kutého, Dr. Prudnikové, Dr. Nováka, Mgr. Rozhoně, Mgr. Šebelíka, Mgr. Kratochvíla, Dr. Durchana a Dr. Ptáčka.