Návštěva studentů střední školy pro ochranu a obnovu životního prostředí - Schola Humanitas

10.06.2019

Minulý týden jsme na fakultě přivítali třicet studentů střední školy pro ochranu a obnovu životního prostředí - Schola Humanitas Litvínov.

Pro žáky převážně třetích ročníků byla připravena poměrně rozsáhlá exkurze.

Program byl zahájen úvodní přednáškou o možnostech studia na fakultě, následně si studenti mohli detailně prohlédnout prostory Akademické knihovny a seznámit se všemi službami, které zdejším studentům nabízí.

Poté se žáci rozdělili na dvě poloviny, z nichž jedna navštívila chov rypošů a poslechla si podrobné povídání o jejich ekologii a výzkumu, který zde na fakultně probíhá, zatímco drhá polovina si mohla prohlédnout chemické laboratoře a laboratoř  plazmatu, kde se vědci z Ústavu fyziky zabývají vývojem nanovrstev, které se využívají např. v leteckém průmyslu. Skupiny se po půl hodině vyměnily.