Naše úspěchy

Krajská síť environmentálních center Krasec, z. s. a Jihočeský kraj vyhlásily 1. listopadu výsledky 7. ročníku soutěže projektů a vysokoškolských prací na ochranu životního prostředí „Jihočeská ratolest“.U jaderné elektrárny Temelín byla otevřena ptačí stezka

08.06.2017

V minulém roce prováděli doktorandi katedry zoologie Přírodovědecké fakulty průzkum výskytu motýlů a ptáků kolem informačního centra Jaderné elektrárny Temelín. Na základě výsledků monitoringu zpřístupnila elektrárna ve středu 14. 6. 2017 unikátní naučnou stezku se soškami opeřenců.

Přečíst celé

Ceny Živy za rok 2016

11.05.2017

V úterý 9. května 2017 byly v pražské vile Lanna za účasti představitelů Akademie věd ČR a dalších významných hostů uděleny ceny Živy. Mezi oceněnými bylo i několik vědců z Přírodovědecké fakulty JU.

Přečíst celé

Centrum polární ekologie pořádá konferenci, na kterou se sjelo 700 odborníků z celého světa

31.03.2017

Centrum polární ekologie Přírodovědecké fakulty ve spolupráci s Mezinárodní komisí koordinující výzkum Arktidy pořádá největší konferenci zaměřenou na bádání Arktidy a změny klimatu, která se na světě letos koná. Diskutovat na ni přijelo 700 odborníků z celého světa. Týden arktické vědy 2017 se koná do 7. 4. 2017 v Kongresovém hotelu Clarion v Praze

Přečíst celé

Přírodě blízká obnova funguje i v České republice

10.08.2016

Česká média nedávno přejímala zprávu ze servisu ČTK, která informovala o výskytu milionů orchidejí na území bývalého rudného dolu Benson Mine v Kanadě. Podobná unikátní území ovšem vznikají i v České republice, následná rekultivace je však často paradoxně zničí.

Přečíst celé

Koupání v pískovnách prospívá jejich biodiverzitě

13.07.2016

Po četných nálezech ohrožených rostlin i živočichů v kamenolomech, pískovnách i na dalších silně narušených místech se pohled přírodovědců na takto zdánlivě zničené lokality změnil. Dnes je již dobře známo, že některé ohrožené druhy hmyzu, obojživelníků či rostlin v běžné krajině nenajdeme, nápadně často však bývají nalézány právě v pískovnách.

Přečíst celé