Naše úspěchy

Studentka Přírodovědecké fakulty Lucie Veithová získala na červencových Evropských univerzitních hrách bronzovou medaili v karate.

Přírodě blízká obnova funguje i v České republice

10.08.2016

Česká média nedávno přejímala zprávu ze servisu ČTK, která informovala o výskytu milionů orchidejí na území bývalého rudného dolu Benson Mine v Kanadě. Podobná unikátní území ovšem vznikají i v České republice, následná rekultivace je však často paradoxně zničí.

Přečíst celé

Koupání v pískovnách prospívá jejich biodiverzitě

13.07.2016

Po četných nálezech ohrožených rostlin i živočichů v kamenolomech, pískovnách i na dalších silně narušených místech se pohled přírodovědců na takto zdánlivě zničené lokality změnil. Dnes je již dobře známo, že některé ohrožené druhy hmyzu, obojživelníků či rostlin v běžné krajině nenajdeme, nápadně často však bývají nalézány právě v pískovnách.

Přečíst celé
Výzkum napomáhá obnově pískoven na Třeboňsku

24.07.2013

V pískovně Cep II na Třeboňsku vzniká unikátní projekt propojující ochranu přírody s vědeckým výzkumem. Na projektu obnovy území narušeného těžbou štěrkopísku se společně podílí vědci z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity, těžební firma, nevládní organizace i státní správa.

Přečíst celé
<< předchozí 1 2 3 4
následující
>>