Geobotanická autobusová exkurze - připomenutí přihlášeným

24.08.2021

Srdečně Vás zveme na Geobotanickou autobusovou exkurzi


ČESKÁ TRASA

 

se uskuteční ve dnech 8. až 11.9. 2021 s tímto rámcovým programem:

 

středa 8.9.– odjezd od botanické vily (Na Zlaté stoce 1, u Stromovky) v 8.00 hod; Český kras (sukcese ve vápencových lomech a na opuštěných polích, NPR Koda); polabské lužní lesy (Černínovsko); Polabská černava u Mělnické Vrutice; Kokořínsko – nocleh v sokolovně v obci Mšeno.

čtvrtek 9.9. – Kokořínsko (pískovcové skalní město, niva Pšovky); možnost nákupu kolem poledne v supermarketu ve Štětí; Lovoš v Českém středohoří; Radovesická výsypka; nocleh na terénní stanici PřF UK ve Velemíně.

pátek 10.9. – přes Mostecko (výsypky, přesunutý kostel) a Krušné hory na Božídarské rašeliniště; Soos; nocleh v kempu Dřenice u Jesenické přehrady u Chebu (v chatkách)

sobota 11.9. – hadce a podhorské louky u Mariánských Lázní; květnatá bučina a suťové lesy na Novém Herštejně u Kdyně; druhově bohaté, tradičně obhospodařované louky na Javorníku u Stach; návrat kolem 16.00 hod. (spíše dříve, abychom stihli hlavní část oslav výročí fakulty, ale nechávám rezervu).

 

Spacáky nutné, karimatka výhodná. Doporučuji s sebou základní jídlo a pití (hlavně z časových důvodů, večerní občerstvení bude možné v blízkých restauracích). První dva noclehy bude i možnost si uvařit. Čajová konvice bude k dispozici všude. Sprchy na všech nocležištích, předpokládám i s teplou vodou. Doprava bude kompletně hrazena, náklady na ubytování si budou účastnící hradit sami (celková částka bude asi 350,- Kč).

Vezměte s sebou hudební nástroje!

 

I když v září již vegetace nebude tak pěkná jako při obvyklých termínech v květnu, věřím, že uvidíme hodně a celou akci si užijeme nejen přírodovědně, ale i kulturně-historicky a společensky.

 

 

                                                                                              Karel Prach