Přírodovědné vycházky s Callou opět naživo

10.04.2020

Srdečně vás zveme na přírodovědnou vycházku "Za květnatými pásy a ptactvem do Stromovky" , která se bude konat v sobotu 20. 6. 2020 od 9:30.


Kvůli nouzovému stavu musela Calla v dubnu a květnu zrušit akce pro veřejnost, mezi nimi i oblíbené přírodovědné vycházky. Od června se však se zájemci o přírodu potkáme opět naživo.

„Jsme rádi, že se můžeme s příznivci přírodovědných vycházek opět potkat v přírodě. Tentokrát zkusíme z netradičního pohledu objevovat budějovický park Stromovka. I městské parky totiž skrývají spoustu přírodních zajímavostí,“ říká Jiří Řehounek, který má v Calle cyklus přírodovědných vycházek na starosti.

Přírodovědná vycházka „Za květnatými pásy a ptactvem do Stromovky“ proběhne v sobotu 20. června. Její součástí bude představení projektu květnatých pásů nebo ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Povedou ji botanička Klára Řehounková, ornitolog Petr Veselý a entomolog Jiří Řehounek. Sraz účastníků bude na zastávce MHD Autocamping v 9:30.

„Během nouzového stavu jsme chtěli příznivcům přírodovědných vycházek vynahradit omezení veřejných akcí. Proto jsme pro ně připravili vycházky alespoň na internetu. S pomocí textů, fotografií, videí nebo nahrávek jsme mohli alespoň zprostředkovat, jaké zajímavé druhy mohou cestou vidět nebo slyšet. Tyto virtuální vycházky samozřejmě na webu zůstanou,“ dodává Jiří Řehounek.

Dubnová přírodovědná vycházka na internetu se jmenovala „Za ptáky a hmyzem na Vrbenské rybníky“ a zavedla zájemce o přírodu do unikátní přírodní rezervace, kterou mají obyvatelé Českých Budějovic doslova na dosah ruky. Na internetu najdete vycházku zde: http://www.calla.cz/index.php?path=o_prirody/Vychazky&php=Za_ptaky_a_hmyzem_na_Vrbenske_rybniky.php#top.

Druhá online vycházka „Za rostlinami a hmyzem do Branišovského lesa“ naopak vedla v květnu „obyčejným“ lesem poblíž sídliště Máj. Zájemci o přírodu ji najdou zde: http://www.calla.cz/index.php?path=o_prirody/Vychazky&php=Za_rostlinami_a_hmyzem_do_Branisovskeho_lesa.php#top.

Kontakt: Jiří Řehounek (Calla) – RehounekJ@seznam.cz, 605 066 898