Menu

MSDN AA


Microsoft Developer Network Academic Aliance. Pro studenty a členy Ústavu aplikované informatiky byla zakoupena licence v rámci licenčního programu Microsoft Developer Network Academic Aliance (MSDN AA) firmy Microsoft určeného pro školy.

V rámci licenčního programu MSDN AA je umožněno studentům pracoviště, jež licenci zakoupí, získávat zdarma vybraný software produkovaný firmou Microsoft. Vstupní podmínkou pro přístup k softwaru a jeho využívání je u studentů účast ve studijních předmětech, ve kterých jsou používány produkty firmy Microsoft. Přístup k software je potom garantován studentům po celou dobu platnosti licence. Licenční čísla vygenerovaná pro jednotlivé produkty nemají omezenou platnost, takže software je podle této licence možno používat i po skončení studia, kdy však již nemá student právo ke stahování aktualizací a generování nových licenčních čísel.

Úplný seznam software, který je v rámci licence MSDN AA studentům k dispozici ke stažení, je zveřejněn na stránkách licenčního programu na webu firmy Microsoft (adresa viz níže). Z nejžádanějších produktů jsou to především aktuální operační systémy (Vista, XP,  Vista, W7, 2008 Server) a vývojářské nástroje (Visual Studio 2005, Visual Studio 2008). Některé produkty jsou přístupné v trial verzích (Team fundation server). Součástí licence není žádná verze balíku Office, kromě produktu MS Access.

Pro studenty jsou zpřístupněny všechny produkty, které jsou v české verzi, a též některé vybrané produkty v anglické verzi. Pokud hledaný produkt nenajdete v dostupných produktech, kontaktujte správce licence katedry (Ing. Václav Novák, CSc).

Další informace:

Správce licence: Ing. Václav Novák, CSc.
Kontaktní email: novak@lastech.cz
Adresa MSDN AA programu: https://msdn2.microsoft.com/en-us/default.aspx
Adresa pro stažení SW: ZDE
Informace o programu: https://uai.prf.jcu.cz/index.php/vyuka/msdna-aa

 

Bližší informace o programu.

Návody k e-Academy: