29.11.2019

Zveme Vás na další přednášku Ústavu fyziky PřF JU. Ve středu 11.12.2019 od 16:00 v budově C, posluchárně C2 bude přednášet Mgr. Miroslav Kloz, Ph.D. z ELI Beamlines. Přednáška bude opět populárně naučná a vstup je samozřejmě zdarma. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

21.10.2019

Dne 7.11.2019 v 16:00 proběhne na Ústavu fyziky Přírodovědecké fakulty JU v budově C, posluchárně C2, populárně naučná přednáška doc. RNDr. Oldřicha Semeráka, DSc. s názvem "Jaký stín vrhá černá díra"? Přednáška je věnována ke 100. výročí měření ohybu světla v gravitačním poli Slunce.

07.03.2019

Ústav fyziky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s Astronomickým ústavem Akademie věd ČR zve všechny zájemce z řad studentů, zaměstnanců i veřejnosti na přednášku našeho kolegy Dr. Pradeepa Kumara Kayshapa - Probing the Interface-Region: IRIS High-resolution Spectroscopic Observations.

22.02.2019

V průběhu exkurze měli žáci možnost navštívit elektronový mikroskop a laboratoře strukturní chemie, akustiky, fyziky plazmatu, optické spektroskopie a výukové laboratoře. Dále proběhlo seznámení s chovy v pavilonu B a se zapojováním elektronických stavebnic. Dopolední program korunovala ukázka létání s drony.

<< předchozí 1 2 3 následující >>