Aktuálně

Zveme Vás na další přednášku Ústavu fyziky PřF JU. Ve čtvrtek 5.3.2020 od 16:00 v budově C, posluchárně C1 bude přednášet Ing. Jana Tichá z českobudějovické hvězdárny a hvězdárny na Kleti. Přednáška bude opět populárně naučná a vstup je samozřejmě zdarma. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Přednáška Jsou blízkozemní asteroidy hrozbou?

21.02.2020

První pozorování nového druhu magnetické exploze na Slunci

18.12.2019

Doc. Petr Jelínek a Dr. Pradeep Kumar Kayshap z Ústavu fyziky PřF JU ve spolupráci s kolegy z Anglie, Indie, Belgie a Číny, poprvé pozorovali a numericky simulovali jev spojený s tzv. "forced magnetic reconnection", což je jev důležitý v souvislosti s ohřevem sluneční korony - jevem, který doposud není ve sluneční fyzice uspokojivě vysvětlen.

Přednáška Světlo v dějinách aneb od svíčky k laseru

29.11.2019

Zveme Vás na další přednášku Ústavu fyziky PřF JU. Ve středu 11.12.2019 od 16:00 v budově C, posluchárně C2 bude přednášet Mgr. Miroslav Kloz, Ph.D. z ELI Beamlines. Přednáška bude opět populárně naučná a vstup je samozřejmě zdarma. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Přednáška Oldřicha Semeráka: Jaký stín vrhá černá díra?

21.10.2019

Dne 7.11.2019 v 16:00 proběhne na Ústavu fyziky Přírodovědecké fakulty JU v budově C, posluchárně C2, populárně naučná přednáška doc. RNDr. Oldřicha Semeráka, DSc. s názvem "Jaký stín vrhá černá díra"? Přednáška je věnována ke 100. výročí měření ohybu světla v gravitačním poli Slunce.

Společný seminář UFY PřF JU a AsÚ AV ČR v Ondřejově

07.03.2019

Ústav fyziky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s Astronomickým ústavem Akademie věd ČR zve všechny zájemce z řad studentů, zaměstnanců i veřejnosti na přednášku našeho kolegy Dr. Pradeepa Kumara Kayshapa - Probing the Interface-Region: IRIS High-resolution Spectroscopic Observations.

Ústav fyziky zorganizoval exkurzi žáků ZŠ L. Kuby a Prachatice

22.02.2019

V průběhu exkurze měli žáci možnost navštívit elektronový mikroskop a laboratoře strukturní chemie, akustiky, fyziky plazmatu, optické spektroskopie a výukové laboratoře. Dále proběhlo seznámení s chovy v pavilonu B a se zapojováním elektronických stavebnic. Dopolední program korunovala ukázka létání s drony.

Den otevřených dveří 2019 na UFY PřF JU

09.01.2019

Přijďte se k nám podívat v pátek 18.1.2019 na den otevřených dveří. Čeká vás úvodní prezentace Ústavu fyziky s informacemi o možnostech studia a dále exkurze po ústavu do vědeckých a výukových laboratoří. Těšíme se na vaši návštěvu!!!