Aktuálně

Získali jsme akreditaci Ph.D. studia Aplikované fyziky. První studenti budou moci začit studovat již v příštím akademickém roce.

Soutěž Inovace

04.05.2021

V celouniverzitní soutěži Nejlepší inovace Jihočeské univerzity za období 2016-2020 zvítězilo řešení L. Ptáčka z katedry fyziky.

Více

Laserový den pro vysokoškoláky

08.04.2021

Rádi bychom Vás informovali o nadcházející akci, kterou pořádají centra Fyzikálního ústavu AV ČR - ELI Beamlines a HiLASE - pro vysokoškoláky studující zejména technické a přírodovědecké obory - Laserový den pro vysokoškoláky. Proběhne online již 15. 4. 2021.

Více


Katedra fyziky PřF JU se zapojuje do boje proti koronaviru

15.05.2020

Dr. Jiří Kratochvíl, z Katedry fyziky PřF JU získal projekt TAČR GAMA 2 - Antivirové povrchy pro zdravotnický materiál, který je společným projektem Laboratoře fyziky plazmatu a nanotechnologií a Laboratoře aplikované biochemie na Katedry chemie a zabývá se vývojem nových materiálů pro preventivní opatření proti přenosu viru s důrazem na rod betakoronavirů (CoV), jejichž podmnožinou je i COVID-19.

Více

Fyzikální čtení zdarma!

21.03.2020

Chcete být v obraze a sledovat aktuální dění v různých oblastech fyziky? Zaregistrujte se a zdarma můžete přistupovat elektronickou formou k článkům z Československého časopisu pro fyziku.

Více

Přednáška Jsou blízkozemní asteroidy hrozbou?

21.02.2020

Zveme Vás na další přednášku Katedry fyziky PřF JU. Ve čtvrtek 5.3.2020 od 16:00 v budově C, posluchárně C1 bude přednášet Ing. Jana Tichá z českobudějovické hvězdárny a hvězdárny na Kleti. Přednáška bude opět populárně naučná a vstup je samozřejmě zdarma. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Více

První pozorování nového druhu magnetické exploze na Slunci

18.12.2019

Doc. Petr Jelínek a Dr. Pradeep Kumar Kayshap z Katedry fyziky PřF JU ve spolupráci s kolegy z Anglie, Indie, Belgie a Číny, poprvé pozorovali a numericky simulovali jev spojený s tzv. "forced magnetic reconnection", což je jev důležitý v souvislosti s ohřevem sluneční korony - jevem, který doposud není ve sluneční fyzice uspokojivě vysvětlen.

Více

Přednáška Světlo v dějinách aneb od svíčky k laseru

29.11.2019

Zveme Vás na další přednášku Katedry fyziky PřF JU. Ve středu 11.12.2019 od 16:00 v budově C, posluchárně C2 bude přednášet Mgr. Miroslav Kloz, Ph.D. z ELI Beamlines. Přednáška bude opět populárně naučná a vstup je samozřejmě zdarma. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Více

Přednáška Oldřicha Semeráka: Jaký stín vrhá černá díra?

21.10.2019

Dne 7.11.2019 v 16:00 proběhne na Katedry fyziky Přírodovědecké fakulty JU v budově C, posluchárně C2, populárně naučná přednáška doc. RNDr. Oldřicha Semeráka, DSc. s názvem "Jaký stín vrhá černá díra"? Přednáška je věnována ke 100. výročí měření ohybu světla v gravitačním poli Slunce.

Více


Společný seminář UFY PřF JU a AsÚ AV ČR v Ondřejově

07.03.2019

Katedra fyziky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s Astronomickým ústavem Akademie věd ČR zve všechny zájemce z řad studentů, zaměstnanců i veřejnosti na přednášku našeho kolegy Dr. Pradeepa Kumara Kayshapa - Probing the Interface-Region: IRIS High-resolution Spectroscopic Observations.

Více

Katedra fyziky zorganizoval exkurzi žáků ZŠ L. Kuby a Prachatice

22.02.2019

V průběhu exkurze měli žáci možnost navštívit elektronový mikroskop a laboratoře strukturní chemie, akustiky, fyziky plazmatu, optické spektroskopie a výukové laboratoře. Dále proběhlo seznámení s chovy v pavilonu B a se zapojováním elektronických stavebnic. Dopolední program korunovala ukázka létání s drony.

Více


<< předchozí 1 2 následující >>