Společný seminář UFY PřF JU a AsÚ AV ČR v Ondřejově

07.03.2019

Ústav fyziky Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích ve spolupráci s Astronomickým ústavem Akademie věd ČR zve všechny zájemce z řad studentů, zaměstnanců i veřejnosti na přednášku našeho kolegy Dr. Pradeepa Kumara Kayshapa - Probing the Interface-Region: IRIS High-resolution Spectroscopic Observations.

Ústav fyziky zorganizoval exkurzi žáků ZŠ L. Kuby a Prachatice

22.02.2019

V průběhu exkurze měli žáci možnost navštívit elektronový mikroskop a laboratoře strukturní chemie, akustiky, fyziky plazmatu, optické spektroskopie a výukové laboratoře. Dále proběhlo seznámení s chovy v pavilonu B a se zapojováním elektronických stavebnic. Dopolední program korunovala ukázka létání s drony.

Den otevřených dveří 2019 na UFY PřF JU

09.01.2019

Přijďte se k nám podívat v pátek 18.1.2019 na den otevřených dveří. Čeká vás úvodní prezentace Ústavu fyziky s informacemi o možnostech studia a dále exkurze po ústavu do vědeckých a výukových laboratoří. Těšíme se na vaši návštěvu!!!

Publikace Dr. Pradeepa Kumara Kayshapa v časopise Nature Astronomy

08.10.2018

Dr. Pradeep Kumar Kayshap, který na našem ústavu pracuje díky projektu Rozvoj JU – Mezinárodní mobility (reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_027/0008364) pod vedením doc. Petra Jelínka, publikoval výsledky své práce společně s kolegy z Indie, Polska, UK, USA a Rakouska v prestižním časopise Nature Astronomy.

<< předchozí 1 2 následující >>