Soutěž Inovace

04.05.2021

V celouniverzitní soutěži Nejlepší inovace Jihočeské univerzity za období 2016-2020 zvítězilo řešení L. Ptáčka z katedry fyziky.

Ve čtvrtek 13. května 2021 od 14 hodin se uskutečnilo ve velké zasedací místnosti rektorátu Jihočeské univerzity první slavnostní předání cen JU Innovation. Za účasti vedení Jihočeské univerzity byly oceněny nejlepší inovativní výsledky vědeckých a výzkumných projektů univerzity, a to napříč všemi obory.

V rámci celouniverzitní soutěže za období 2016-2020 zvítězilo řešení L. Ptáčka z katedry fyziky a M. Nováka z katedry informatiky. Týká se dálkové regulace elektronických přístrojů s využitím servomotoru. Je chráněno českým patentem CZ307875.B6 a v současnosti probíhá jeho posuzování pro udělení evropského patentu.

Předání ocenění z rukou rektora prof. PhDr. Bohumila Jirouška, Dr. (vpravo) oceněným vědcům: Ing. Ladislav Ptáček, Ph.D. (vlevo) a PhDr. Milan Novák, Ph.D. (uprostřed)

Odkaz na reportáž naleznete zde (čas 4:30)

Další odkazy: Jihočeský deník, Budějovická drbna