Katedra medicínské biologie na Makerday

Poslední sobotu před prázdninami se Katedra medicínské biologie PřF JU ve spolupráci s Biologickým centrem AV zúčastnila Makerday na Sokolském ostrově. Akce byla určena všem zájemcům o umění, techniku a tvoření.

Návštěvníci si ve stanu Katedry medicínské biologie mohli prohlédnout klíšťata z blízka. Pod mikroskopem byla k vidění vývojová stádia klíšťat, jejich méně známé druhy a klíšťata po různé době sání. Návštěvníky zaujala i ukázka metody, pomocí které se z klíšťat získávají pro experimentální účely sliny.

Zájemci si dále mohli vyzkoušet zachránit buňku před infekcí. Prostřednictvím skládačky se návštěvníci dozvěděli, jak v lidském těle fungují virus neutralizační protilátky a jak buňky prezentují zachycený antigen. 

 

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0