• Mezinárodní spolupráce
  • Nejčastější otázky k programu Erasmus+/Mezinárodní spolupráce

Nejčastější otázky k programu Erasmus +/mezinárodní spolupráce

Jaké jsou možnosti výjezdu v rámci programu Erasmus+?

Studenti mohou vyjet na studijní pobyt nebo pracovní stáž. Zaměstnanci mohou využít program Erasmus+ na výukový pobyt na partnerské univerzitě nebo na typ školení (vzdělávací akce, stínování, spolupráce, jazykový pobyt, atd.). Pozor, NE konference.

Na jak dlouho mohu vyjet s programem Erasmus+?

Studijní pobyty jsou dle délky semestrů na přijímací univerzitě (1-2 semestry). Pracovní stáž v minimální délce 2 měsíce. PhD studenti mohou využít i krátkodobou stáž na 5-30 dní.

Zaměstnanci většinou vyjíždí na týden, minimální délka pobytu jsou 2 dny.

Kam mohu vyjet?

S programem Erasmus+ do zemí EU. Na typ studijní pobyt (studenti) a výukový pobyt (zaměstnanec) musí být mezi institucemi uzavřena bilaterální dohoda. Jedná se o členské státy EU: Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko. Pak země Evropského hospodářského prostoru (Norsko, Island a Lichtenštejnsko) a také Turecko a Makedonie.

Jaká je výše stipendia pro studijní pobyt/pracovní stáž?

Výši stipendií pro konkrétní typ mobility naleznete zde:

Stipendium v programu Erasmus+ je příspěvek na Váš zahraniční pobyt, nekompenzuje veškeré náklady.

Mám zájem být v kontaktu se zahraničními studenty zde na PřF, co mohu udělat?

Kontaktovat „mezinárodní studentský klub“ ESN USB Budweis (https://esnusb.cz/).

Kde získám informace k zahraničním mobilitám?

Informace o zahraničních mobilitách můžete naleznout v sekci Zahraniční mobility nebo na webových stránkách Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Pokud nenaleznete Vámi hledané informace, neváhejte kontaktovat naše oddělení zahraničních vztahů.