Centrum polární ekologie

Pro studenty

Kurz polární ekologie

Kurz Polární ekologie je organizován Centrem polární ekologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Kurz probíhá jednou za dva roky a se skládá z teorerické části (KBE / 263 Polární ekologie), která probíhá většinou v květnu v rámci týdenního blokového semináře na CPE a terénního cvičení (KBE / 265 Polární ekologie (živá příroda)-cvičení) na Svalbardu. Termíny terénního cvičení se vyhlašují po skončení teoretické části. Po absolvování obou částí se student připravuje na závěrečný seminář, kde prezentuje výsledky svého projektu a píše se hodnocený test.

Před zasláním přihlášky si pročtěte aktuální  INFORMACE a BROŽURU

Pokud chcete vědět, co vás na Svalbardu čeká, pročtěte si PŘÍRUČKU pro studenty Kurzu polární ekologie

Pro přihlášení vyplňte ONLINE DOTAZNÍK. Součástí dotazníku je i zaslání přihlášky, která se skládá z vašeho CV (max 2 strany) a motivačního dopis (minimum 2500 znaků): obě dohromady uložte do jednoho pdf pojmenovaném Last_Firstname. V motivačním dopise vysvětlete, proč se chcete zúčastnit kurzu, co od něho očekáváte, jestli mátě nějaké zkušenosti s arktickým a podobným výzkumem a proč si myslíte, že bychom měli vybrat právě vás.

Příští kurz proběhne v létě 2024.

Těšíme se na váš zájem!

Nabídka témat

Pokud se chcete stát členem našeho kolektivu, můžete si vybrat některé z nabízených témat studentských prací:

Nabídka bakalářské či magisterské práce se zaměřením na ekologii ledovcových mikroorganismů

Kryokonity jsou malé jamky na povrchu ledovců vyplněné vodou a sedimentem a obývané celou řadou mikroorganismů od virů, bakterií, sinic, řas až po drobné živočichy (vířníky a želvušky). Zajímá nás, co v kryokonitech žije a jakým způsobem mezi sebou tyto organismy "spolupracují", kde berou energii a jak se během sezony vyvíjejí.

Práce bude rozdělena na terénní část na Svalbardu a následnou laboratorní práci v České republice. Více informací ZDE

Kontakt: Mgr. Marie Šabacká, Ph.D. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0