Centrum polární ekologie

Pro studenty

Kurz polární ekologie

Kurz Polární ekologie je organizován Centrem polární ekologie Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Kurz probíhá jednou za dva roky a se skládá z teorerické části (KBE / 263 Polární ekologie), která probíhá většinou v květnu v rámci týdenního blokového semináře a terénního cvičení (KBE / 265 Polární ekologie (živá příroda)-cvičení) na Svalbardu.  Po absolvování obou částí se student připravuje na závěrečný seminář, kde prezentuje výsledky svého projektu.

Před zasláním přihlášky si pročtěte aktuální INFORMACE nebo se koukněte na tuto PREZENTACI.

Pro přihlášení vyplňte ONLINE DOTAZNÍK. Součástí dotazníku je i zaslání motivačního dopisu (maximálně 5000 znaků) v anglickém jazyce a ve formě pdf, pojmenovaném Last_Firstname. V motivačním dopise vysvětlete, proč se chcete zúčastnit kurzu, co od něho očekáváte, jestli mátě nějaké zkušenosti s arktickým a podobným výzkumem a proč si myslíte, že bychom měli vybrat právě vás. Deadline podávání přihlášek je 15. 1. 2024.

letak-2024

Nabídka témat

Pokud se chcete stát členem našeho kolektivu, můžete si vybrat některé z nabízených témat studentských prací:

Nabídka bakalářské či magisterské práce se zaměřením na ekologii ledovcových mikroorganismů

Kryokonity jsou malé jamky na povrchu ledovců vyplněné vodou a sedimentem a obývané celou řadou mikroorganismů od virů, bakterií, sinic, řas až po drobné živočichy (vířníky a želvušky). Zajímá nás, co v kryokonitech žije a jakým způsobem mezi sebou tyto organismy "spolupracují", kde berou energii a jak se během sezony vyvíjejí.

Práce bude rozdělena na terénní část na Svalbardu a následnou laboratorní práci v České republice. Více informací ZDE

Kontakt: Mgr. Marie Šabacká, Ph.D. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0