Centrum pro přírodovědné vzdělávání

Je místem setkávání a tvůrčí činnosti  studentů středních a vysokých škol, studentů učitelských oborů, VŠ i SŠ pedagogů.

Univerzita třetího věku

Skryté hodnoty přírodního a kulturního dědictví nejenom v historických zahradách

Historickým zahradám a parkům je tradičně věnovaná pozornost především památkové péče, nicméně i ochrana přírody zde má zájmové objekty. Jedná se zatím o spíše přehlížené biokulturní dědictví, které však nenávratně mizí stále se zrychlujícím tempem.

Náplní kurzu budou jednotlivé přednášky věnované vývoji v čase (od klášterní zahrady ke krajinářskému parku), zahradní tvarosloví na jihočeských příkladech, inspirace z ciziny, regionální odlišnosti, způsoby obnovy i to, jak historické parky ovlivnily skladbu sídelní zeleně. Součástí kurzu budou dvě exkurze. Podíváme se do Terezina údolí u Nových Hradů, které je odrazem evropské sentimentální malebnosti, romantismu i osvícenství, a na moderní park na Hluboké uchovávající tradiční funkce i v nastupujícím věku industriální racionality.

Kurz probíhá od října do listopadu 2023

Informace o kurzu a přihláška

Bez půdy to nepůjde, aneb jak dobře hospodařit na zahrádce i na poli?

Je kurz věnovaný hospodaření, zahrádkaření a půdě celkově. Pro účastníky jsou připraveny zajímavé přednášky, laboratorní cvičení,  analýzy a exkurze.

V kurzu se dozvíte něco o fyzikálních a chemických vlastnostech půdy, o vodě a živinách v půdě,  složkách půdy a hnojení. Věnovat se budeme i udržitelnému hospodaření.

Kurz připravujeme 

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0