Vohnout Rudolf, Katedra informatiky
01/03/2019 – 28/02/2022 (prodlouženo do 30/9/2022)

Realizace projektu je prodloužena do 30/9/2022.

MAID (BY-CZ 260)
Název CZ: Magisterské studium umělé inteligence a Data Science
Název DE: Masterstudium der Künstlichen Intelligenz und Data Science
Koordinátor: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Partneři: Technische Hochschule Deggendorf
Řešitel: Vohnout Rudolf, Katedra informatiky
Realizace: 01/03/2019 – 28/02/2022
Rozpočet: 937 584,87 EUR (projekt) / 449 984,87 EUR (PřF)
Poskytovatel: Bavorské státní ministerstvo hospodářství, energie a technologie
Program: Přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014 – 2020

www

Abstrakt

V rámci tohoto projektu Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a Technická vysoká škola v Deggendorfu realizují společný přeshraniční magisterský studijní program zaměřený na umělou inteligenci, data science, big data a data mining. Předmětem projektu je připravit akreditační materiály, úspěšně projít akreditačním procesem na české i bavorské straně, jehož výstupem bude akreditovaný double joint program zakončený společným diplomem. Společný studijní program se skládá z povinného semestru na každé z obou vysokých škol. Vyučovacím jazykem je angličtina. Na vědecké úrovni je program velmi moderní a zaměřuje se na špičková témata jako je strojové učení, autonomní inteligentní systémy a automatické zpracování big dat. Do přípravy se společně s oběma partnerskými univerzitami zapojí i regionální firmy, aby obsah programu naplňoval jejich potřeby a zájmy jako budoucích zaměstnavatelů absolventů studia. Projekt přispěje k dlouhodobému rozvoji technologických odvětví v regionu jedinečným a udržitelným způsobem.

Cíle

• Implementace přeshraničního magisterského studijního programu Aplikovaná informatika se zaměřením na umělou inteligenci a data science
  • Povinný semestr v zahraničí na partnerské univerzitě
  • Akreditovaný double joint degree program zakončený společným diplomem