New Trends in bioScience plus NanoTemper WS

České Budějovice, Czech Republic, October 12-14, 2023

Druhé symposium „Nové trendy v biovědách“ bylo uspořádáno na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity ve dnech 12. až 14. října 2023 s cílem představit účastníkům nejnovější pokroky v oblasti strukturní biochemie a biomedicíny. Důraz byl kladen na inovativní techniky a jejich praktické využití. V rámci szmposia byl také uspořádán workshop, který pořádala firma NanoTemper Technologies (Polsko). Na tomto workshopu měli účastníci možnost měřit vlastní proteinové vzorky pomocí systému Monolith, což je inovativní nástroj pro kvantitativní molekulární analýzu interakcí a stanovení vazebné afinity.
Na symposiu přednesli vynikající přednášky zahraniční odborníci, včetně prof. Larse Redecke (University of Luebeck), dr. Manfreda Weisse (HZB Berlin), dr. Sergia Martíneze-Rodrígueze (University of Granada), dr. José Antonia Gaviru Gallarda (LEC CSIC, Armilla), dr. Iosifiny Sarrou (Willey, Berlin) a dr. Ľubici Urbánikové (IMB SAS Bratislava), stejně jako čeští kolegové, dr. Petr Pachl z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky v Praze a kolegyně dr. Michaela Fencková z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
Symposium bylo organizováno profesorkou Ivanou Kutou Smatanovou a profesorem Františkem Váchou, a finančně jej podpořila Přírodovědecká fakulta JU, společně s firmou NanoTemper Technologies (Polsko). Během symposia bylo prezentováno celkem devět přednášek a probíhaly dva laboratorní workshopy, v rámci kterých změřilo své vzorky sedm účastníků. Symposia se zúčastnilo přes 70 účastníků, kteří byli akcí nadšeni. Všechny informace o symposiu naleznete na webové stránce www.xray.cz/newtrends