VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO 2023

VEZMĚTE BUDOUCNOST DO SVÝCH RUKOU!

Třídenní výstava pro budoucí studenty

Kdy?  – 
Kde? Výstaviště České Budějovice, Pavilon Z, Mobilní laboratoř
Vstup? ZDARMA

Tato výstava je určena nejen pro budoucí středoškoláky, ale i pro všechny, kteří mají zájem o studium na vysoké škole.

Získáte přehled a maximum informací o nabídce studia nejen na Přírodovědecké fakultě JU, studijních programech a můžete mluvit přímo se zástupci škol, studenty, absolventy a dalšími odborníky.

Díky těmto možnostem si vytvoříte jasnou představu o možnostech uplatnění na trhu práce po absolvování vámi vybraného oboru.

Program Přírodovědecké fakulty JU:

Kdy? čtvrtek  – pátek 3

Kdo? studentky magisterského studia Anna Palounková a Anna Michalčíková

Co Vás čeká? Zajímá vás, jak vypadá běžný den v laboratoři biologa? Chcete poznat lidské osudy, které se skrývají za buněčnými liniemi? A opravdu víte o klíšťatech už úplně vše?


Kdy? čtvrtek  – sobota 4

Kdo? doktorandky Kateřina Jaklová, Zuzana Dvorníková, Hana Mašková a Lenka Doudová + vědecká pracovnice Jarmila Štěrbová

Co Vás čeká? Přijďte si vyzkoušet práci (bio)chemika

  • Ve čtvrtek a v pátek si můžete vyizolovat DNA z ovoce, vidět „naživo“ dělení molekul a ve vybraných časech si dát chemický drink (10:00 - 11:00 a 13:00 - 14:00).
  • V sobotu si připravíte jednoduchou chemickou lávovou lampu a můžete si nechat zjistit Vaši krevní skupinu testem, na kterém si ukážeme význam cukrů připojených k proteinům (u dětí je nezbytná přítomnost zákonného zástupce).


Kdy?  sobota 4

Kdo? technik Katedry chemie Karel Hořejší + lektorka Katedry chemie Ludmila Kahounová

Co Vás čeká? Zajímá Vás práce analytického chemika? Chcete si zahrát na detektiva? Přijďte a rozluštěte s námi chemii barev podzimního listí a fixů s pomocí papírové a tenkovrstvé chromatografie nebo si vyzkoušejte jednoduchou kvalitativní analýzu neznámých sloučenin pomocí plamenové zkoušky.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0