Červnový den s Přírodovědeckou fakultou pro žáky ZŠ a SŠ

Předposlední červnový týden budou prostory Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích opět patřit žákům základních a středních škol. Ve dnech 17. - 21. června 2024 (vyjma 18.6). bude připraveno celkem 21 stanovišť s programem napříč různými přírodovědnými obory. Program bude probíhat v areálu PřF JU Branišovská 1760 přibližně od 8:30 do 12:30. Sejdeme se v prostorách před budovou C. Každý den přivítáme maximálně 150 dětí od 3. třídy ZŠ až po předmaturitní ročníky SŠ a jejich vyučující.

Každá příchozí třída bude rozdělena na skupiny po cca 10 dětech. Během programu každá skupina projde 3 stanoviště (výběr stanovišť bude proveden koordinátory na základě věku a počtu přihlášených), kde na každém stanovišti bude připraven program na cca 30–40 min. Jako zázemí bude sloužit velká posluchárna, kde bude možnost odložit batohy či nasvačit se. Závěrečný program bude společný pro všechny třídy. Podrobnosti k programu a stanovištím ke stažení zde

Pro žáky středních škol je zde nově možnost využít místo klasického programu tzv. středoškolský set, který představuje 2 stanoviště s programem na cca 90 min v rámci každého stanoviště, kde žáci nahlédnou hlouběji do dané problematiky. Upozorňujeme, že max. kapacita pro set je 20 žáků a program je k dispozici pouze ve středu, čtvrtek a pátek.

Pokud se chcete s vašimi žáky programu účastnit, je třeba řádně vyplnit přihlášku a poslat ji elektronickou poštou koordinátorům programu, kterými jsou: Karel Hořejší a Pavla Fojtíková. Případné dotazy rovněž směřujte na koordinátory programu.

Podívejte se, jak probíhal první ročník této akce.

Aktuální obsazenost termínů

Omlouváme se, ale z důvodu enormního zájmu je program KOMPLETNĚ ZAREZERVOVANÝ, děkujeme za pochopení.

Pondělí 17.6.

Úterý 18.6

Program z důvodu přijímacích zkoušek neprobíhá

Středa 19.6.