• Naše úspěchy

Na naší fakultě studuje nyní 6 PhD studentů biologie z Papuy-Nové Guineje.

Zabývají se analýzou druhové rozmanitosti rostlin a hmyzu tropických pralesů Nové Guneje, ale také původem kulturní a jazykové rozmanitosti tohoto největšího tropického ostrova

K nim se připojili tři novoguinejští studenti magisterského studia. Dohromady tak představují největší skupinu postgraduálních studentů biologie z Papuy-Nové Guineje, a to nejenom v Česku, ale celosvětově. V posledních letech školí vědci z naší univerzity přibližně polovinu všech postgraduálních studentů biologie z celé Papuy-Nové Guineje. Nová Guinea je pro biology i antropology významným regionem, neboť tam žije 5% všech druhů rostlin a živočichů planety a hovoří se tam 15% všech živých jazyků lidstva.