Patříme mezi tisíc nejlepších univerzit na světě

Do žebříčku tisíce nejprestižnějších univerzit světa ARWU se vešlo sedm českých univerzit. Mezi nimi byla i Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích.

Takzvaný šanghajský žebříček se soustředí především na vědeckou a výzkumnou úroveň institucí, pro hodnocení světových univerzit. Využívá šest ukazatelů, včetně počtu článků publikovaných v časopisech Nature a Science. Sleduje také počet nejcitovanějších vědců v databázi Highly Cited Researchers či počet držitelů Nobelovy ceny spjatých s danou institucí.

České univerzity podle průzkumu bodovaly především díky článkům v prestižních časopisech.

CELKOVÉ HODNOCENÍ ACADEMIC RANKING OF WORLD UNIVERSITIES