• Naše úspěchy

Prémii Otto Wichterleho získali tři absolventi Přírodovědecké fakulty JU

V úterý 6. června 2017 bylo udíleno významné ocenění Akademie věd ČR – Prémie Otto Wichterleho pro rok 2017.

Mezi třiadvaceti mladými badateli, kteří úspěšně splnili mimořádně významný vědecký úkol, byli tři absolventi Přírodovědecké fakulty JU - Dr. Ondřej Mudrák, který nyní působí na Botanickém ústavu AV ČR a Dr. Milan Říha a Dr. Jan Hrček, kteří působí na Biologickém centru AV ČR. Všichni tři jmenovaní získali prémii v oblasti věd o živé přírodě a chemických věd.

Ocenění Otto Wichterleho je určeno perspektivním vědcům, kteří dosahují špičkových vědeckých výsledků a v kalendářním roce podání návrhu nepřekročili věk 35 let. Odměnou je vědcům také částka 300 000 korun.

Tiskovou zprávu si můžete přečíst na následujícím odkazu.