• Naše úspěchy

Prof. Vojtěch Novotný získal ocenění Marsh Award za celoživotní dílo

The Marsh Christian Trust společně s Královskou entomologickou společností (Royal Entomological Society) udělily profesoru Vojtěchu Novotnému ocenění Marsh Award for Insect Conservation.

Cena je udělována každý rok za mimořádný přínos v oblasti ochrany hmyzu. Může být udělena na základě celoživotního úspěchu nebo významného a příkladného projektu nebo počinu. Za výjimečných okolností mohou být uděleny ceny dvě, které odrážejí obě kritéria.

Profesor Vojtěch Novotný vede oddělení tropické ekologie na Entomologickém ústavu Biologického centra AV ČR a zároveň přednáší na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity, pro jejíž studenty zorganizoval již šestkrát oblíbený Kurz tropické ekologie na Papui-Nové Guineji. Svůj čas rozděluje mezi domovskou instituci v České republice a výzkumné centrum New Guinea Binatang Research Centre poblíž Madangu na Papui-Nové Guineji, které založil a řídí od 90. let. Tato terénní stanice se stala jedním z nejvýznamnějších terénních výzkumných zařízení.