Slavnostní odhalení ohryzku Járy Cimrmana

V pondělí 17. listopadu 2014 byl na PřF JU odhalen památník Járy Cimrmana.

Tradiční fakultní výstup na Kleť byl v letošním roce zahájen a zpestřen slavnostní událostí odhalení památníku Járy Cimrmana. Umělecké dílo umístěné za budovou B bude připomínat čin českého génia, který při návštěvě Českých Budějovic odhodil okousané jablko, čímž na místě, kde později vznikla Přírodovědecká fakulta JU založil tradici ekologického kompostování.
Za údržbu fakultního kompostu a přípravu památníku děkujeme studentskému spolku Na hnízdě a všem, kteří se na slavnostní události podíleli. Také děkujeme firmě KAVEX BOHEMIA s.r.o., která darovala kámen, na němž je umístěn památný ohryzek.

Repliku ohryzku zhotovil českobudějovický sochař Michal Trpák, který již několik let organizuje akci Umění ve městě, v rámci které se obyvatelé Českých Budějovic mohou ve veřejném prostoru seznámit s díly českých i zahraničních umělců.