Úspěch Lucie Veithové na Evropských univerzitních hrách

Studentka Přírodovědecké fakulty Lucie Veithová získala na červencových Evropských univerzitních hrách bronzovou medaili v karate.

Evropské univerzitní hry proběhly v termínu od 11.7. do 15.7. 2016 v chorvatském Záhřebu a poprvé na nich zaujalo mezi ostatními sporty své místo také karate. Lucie Veithová se představila v kategorii kumite ženy do 61 kilogramů, ve které startovalo celkem 26 závodnic a vybojovala bronzovou medaili. Jedná se o další obrovský úspěch v její sportovní kariéře.

Koncem června se Lucie zúčastnila rovněž Akademického mistrovství ČR v karate, které bylo součástí 15. ročníku Českých akademických her, jež se odehrály dne 27. 06. 2016 v prostředí katedry tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice. Jednalo se o přímou kvalifikaci na červencové Evropské univerzitní hry v Chorvatsku a zároveň i na srpnové Akademické mistrovství světa v Portugalsku.

Akademického mistrovství se zúčastnilo asi 30 studentů z osmnácti fakult vysokých škol České republiky, Lucie Veithová jako jediná zastupovala Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích. Startovala celkem ve dvou kategoriích - v kategorii kumite ženy (tj. volný zápas) do 61 kilogramů a v kumite ženy open (tj. volný zápas bez rozdílu hmotnosti). V obou těchto disciplínách získala titul akademické mistryně České republiky, a tak mohla být přímo nominována na Evropské univerzitní hry a na Akademické MS.

"Nyní se připravuji na Akademické MS v Portugalsku, kam odlétáme 8. srpna. Zde očekávám mnohem větší konkurenci, jelikož všechny top závodnice z různých koutů světa, se kterými jsem v kontaktu, směřují svou přípravu k říjnovému mistrovství světa ve federaci WKF, které se odehraje v rakouském Linci. Jen tato federace "World Karate Federation" bude totiž poprvé na olympiádě v roce 2020 v Tokiu", uvedla Lucie Veithová.