Umáčka - proběhl úvodní terénní kurz pro nastupující studenty učitelství

Biologové jezdí na Vomáčku, studenti péče o životní prostředí jezdí na Šumáčku a studenti učitelských oborů letos poprvé vyrazili na Umáčku - úvodní praxi pro učitelství SŠ.

Ta se konala ve dnech 10-12.9. 2023

Cílem Umáčky je seznámení se se svými novými kolegy a kolegyněmi, potkat starší studenty a některé přednášející, vyměnit zkušenosti apod.

A jak dopadl první ročník kurzu?

Po vzoru úvodních praxí pro bakalářské obory Biologie („Vomáčka“) a Péče o životní prostředí („Šumáčka“) letos Centrum pro přírodovědné vzdělávání pořádalo „Umáčku“ - Úvodní praxi pro učitelství SŠ. Pilotní ročník se uskutečnil ve Středisku ekologické výchovy Horská Kvilda na Šumavě a zúčastněným studentům nabídl možnost poznat své nové kolegy a kolegyně, získat informace o studiu a také diskutovat se staršími kolegy, studujícími učitelství na naší fakultě. Součástí programu byly různé seznamovací a jiné hry, exkurze do okolí Horské Kvildy a vyzkoušení si badatelských aktivit napříč obory. Zpětná vazba od studentů ukázala, že praxe měla kýžený úspěch, a tak v její organizaci budeme pokračovat i v dalších letech.

Kontakt: Mgr. Josef Juráň, Ph.D., Centrum pro přírodovědné vzdělávání, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PŘF, Semináře

  • Přečteno: 104

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0