Zveme Vás "Zpátky do lavic"

Vážení a milí středoškolští učitelé,

zveme Vás na oblíbený Přednáškový víkend s názvem Zpátky do lavic, který proběhne v termínu 25. a 26. listopadu.

Jako každý rok budou všechny přednášky probíhat na  PřF JU v areálu kampusu JU na Branišovské v Českých Budějovicích. Přednášky tentokrát doplníme exkurzí do fakultních chovů rypošů.

Připravili jsme pro Vás program zaměřený na terénní výzkumy. Víkend zahájíme v sobotu kolem 9:00 a ukončíme v neděli zhruba ve 14:00. Přednášky budete moci shlédnout také on-line.

Program:

doc. Ing. MgA. David Boukal, Ph.D.:  Co ohrožuje vodní ekosystémy?

prof. Ing. Hana Šantrůčková, CSc.:    On jim všem káže, on všechny sváže: Koloběh uhlíku a živin nejen v půdě

prof. Mgr. Radim Šumbera, Ph.D.:      Rypoši - z podzemí až na výsluní (nejen zoologického) výzkumu

Komentovaná prohlídka chovů

NEDĚLE

Mgr. Kateřina Sam, Ph.D.:               Tajná řeč ptáků, hmyzu a rostlin

Mgr. Jan Kavan, Ph.D.:                    Ústup arktických ledovců - dopady na krajinu a ekosystém

RNDr. Klára Řehounková, Ph.D.:      Urbánní ekologie aneb proč tahat přírodu do města

Své přihlášky a případné dotazy, prosím, posílejte na email Evy Gardianové: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PŘF

• Přečteno: 802