VĚDCI UMĚLCI

Dovolujeme si vám představit projekt VĚDCI UMĚLCI, kterým bychom chtěli ukázat, že i vědci mohou mít cit pro umění a estetiku!

Výstava děl třiceti autorů z řad bývalých i současných zaměstnanců, vědců a studentů PřF JU věnujících se ve svém volném čase výtvarnému umění, a to nejen s přírodovědným zaměřením. První ročník výstavy je zaměřen na malbu a kresbu.

Hlavním smyslem výstavy je dát prostor a možnost ukázat svá díla i přesto že zúčastnění nejsou profesionálními umělci. Výstava je různorodá od velikosti děl po způsoby zpracování i „myšlenky", kterou autor ve svém díle předává.

Výstava se koná 13. a 14. května 2024 ve vestibulu budovy C, PřF JU a je otevřena všem studentům, zaměstnancům, vědcům fakulty i celé univerzitě ale také veřejnosti. Výstava je také prodejní po domluvě s autory děl.

Slavnostní zahájení vernisáže za účasti většiny umělců je v pondělí 13. května 2024 v 10:30 ve vestibulu budovy C, PřF JU.

Tímto děkujeme ateliéru VIPART za půjčení stojanů na obrazy během výstavy.