• Fakulta
  • Aktuálně

Dvoutýdenní praxe studentů oboru Farmaceutická technologie na PřF JU

Katedru medicínské biologie a Katedru chemie navštívili žáci oboru Aplikovaná chemie – Farmaceutická technologie Střední školy obchodní z ČB.

Během dvoutýdenní praxe si žáci udělali představu o tom, jak vypadá práce ve vědecké laboratoři. Na Katedře medicínské biologie si vyzkoušeli detekci apoptotických proteinů, sledovali viabilitu buněk a seznámili se s prací s tkáňovými kulturami. V rámci laboratoří z chemie si vyzkoušeli testy toxicity, stanovení fluoridových iontů v zubní pastě, stanovení součinu rozpustnosti, reakce síranu měďnatého s různými kovy a další pokusy.

Nabídka projektů pro SŠ a veřejnost dostupná zde: