Efektivní pedagogika pro 21. století

Ve dnech 13.-16. června 2023 proběhl na PřF JU inspirující workshop nazvaný “Effective Pedagogies for 21st-century Learning” lektorky Pui Law z Europas Teachers Academy, ve kterém si 16 vyučujících z Přírodovědecké fakulty mělo možnost zdokonalit své pedagogické dovednosti.

Cílem semináře bylo seznámit se s klíčovými rysy a přístupy pedagogiky zaměřené na žáka (student-centred learning). Náplní semináře byly koncepty jako je převrácená třída (flipped classroom), projektová výuka (project-based learning) a kolaborativní výuka (collaborative learning), které byly představené prostřednictvím přednášek, praktických ukázek a cvičení.

Ještě jednou děkujeme výborné lektorce Pui a Míše Syrové za organizaci semináře.

A nakonec dobrá zpráva pro kolegy, kteří se tentokrát nemohli zúčastnit. Tento workshop byl prvním z řady seminářů představujících moderní způsoby výuky, které fakulta pořádá, další budou po prázdninách a v zimním semestru.

effective-learning