• Fakulta
  • Aktuálně

Jednoduché a dostupné pokusy z optiky - workshop nejen pro učitele fyziky

Vážení středoškolští učitelé,

zveme Vás na jednodenní workshop, na kterém si nejprve ukážeme několik zajímavých fyzikálních pokusů za pomoci laserového ukazovátka – měření difúzního koeficientu, měření tloušťky lidského vlasu, sestavení jednoduchého mikroskopu, nebo ukázky Aragova-Poissonova-Fresnelova bodu tak trochu jinak. Na konci se přesuneme ke sluneční fyzice – ukážeme si experimenty, které by mohly podnítit ke studiu fyziky i žáky se spíše uměleckým zaměřením.

Všechny pokusy budou snadno zopakovatelné v prostřední středních škol a účastníci je tak budou moci jednoduše zařadit do své výuky.

Kurz je pro pedagogy zdarma.

Kurz probíhá na PřF JU, 20. října od 8:30 do cca 14:00.