JuniUni Jak pracuje půda a kdo v ní žije?

Jak pracuje půda a kdo v ní žije?

Odpověď na tuto otázku hledali studenti, kteří využili nabídky JuniUni a 4. dubna navštívili Půdní skupinu na Katedře biologie ekosystémů. Po krátké úvodní přednášce vyrazili do okolí fakulty, kde se na vlastnoručně odebraných půdních sondách v lese, na louce a na poli mohli přesvědčit o tom, jak moc způsob, kterým hospodaříme, ovlivňuje charakter půdy a její obyvatele. Odpoledne nahlédli do laboratoří a zázemí, kde si mohli vyzkoušet některé z jednoduchých a rychlých analýz půdy.

Nabídka workshopů JuniUni je dostupná na Centrum pro přírodovědné vzdělávání