• Fakulta
  • Aktuálně

Nastartování vlastního podnikání a setkání se startupem

O události:

Nadupaný workshop pro studenty a absolventy, kteří přemýšlí, zda začít podnikat. Dozvíš se, jaké vlastnosti jsou pro podnikatele důležité, jak ověřit, jestli tvůj nápad má šanci na trhu obstát, co podnikání obnáší, kdo a jak ti může v začátcích pomoci. Dovíš se, co je start-up a možná nás přijde inspirovat i podnikatel, který už svůj start-up založil.

Chceš být svým pánem, svou paní? Chceš své nápady rovnou realizovat a nečekat, než je schválí tví nadřízení? Jsi plná/ý elánu a víš, čím můžeš být světu užitečná/ý? Napadá tě, co na trhu chybí, ty to dokážeš zajistit a lidé ti za to budou ochotni zaplatit? Než se do podnikání pustíš, přijď se s námi na hoďku a půl pobavit o tom, co má každý začínající podnikatel vědět. Na workshopu padnou zásadní informace, které tě ochrání od natlučeného nosu. Jasně, pro někoho je pořádně natlučený nos nejlepší školou života, umí se z chyb poučit, otřepe se a jde dál silnější. Jenže nadějné nápady a potenciální úspěšní podnikatelé často po prvním natlučení nosu končí a jejich potenciál je vyplýtván. Zbytečným ranám můžeš předejít, stačí se předem zamyslet nad zásadními otázkami. Tentokrát se potkáme v moderních prostorách přírodovědecké fakulty. Dorazí studenti všech fakult. Je klidně možné, že se potkáš někým, kdo dokáže tvůj nápad posusout dál, obohatit ho o sílu jiného oboru.

Čemu se budeme věnovat:

• Osobnost podnikatele, aneb podnikání nerovná se podnikavost
  • Podnikání versus zaměstnání
  • Založení firmy
  • Start-up – dobrý příklad z praxe
  • Podpora pro mladé podnikatele
  • Test podnikavosti

Workshop je určen pouze pro studenty a absolventy JU.

Nezapomeň se přihlásit.

Pokud ti nefunguje přihlášení přes odkaz, dej nám vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my se o to postaráme.

Odkaz na akci v kalendáři zde. Termín: středa, 5.4.2023, od 16:00