Noc vědců 2019

V pátek 27. září se na Jihočeské univerzitě konala vědecko-popularizační akce s názvem Noc vědců.

V tento den se nejen v České republice, ale i po celé Evropě otevírají brány univerzit a vědeckých institucí, aby veřejnosti přiblížily práci svých zaměstnanců.

Letošním tématem celé akce byl šetrný přístup k naší planetě a návštěvníci Přírodovědecké fakulty JU mohli na toto téma shlédnout zajímavý program.

Akademici předvedli komentované ukázky z oblasti jejich výzkumů. Návštěvníci si mohli vyzkoušet jízdu s roboty, shlédnout edukační film o stanici Josefa Svobody na Svalbardu, kam mají studenti Přírodovědecké fakulty možnost vycestovat v rámci kurzu polární ekologie. Na Katedry chemie mohli zase zájemci ochutnat ekologicky vyrobenou zmrzlinu. Nahlédli také pod pokličku laserům a chemickým pokusům.
Na jednotlivé workshopy se přišly podívat stovky zájemců, a to i přesto, že ve městě v tu dobu probíhala zároveň populární akce „Vltava žije“.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0