Popularizační články o vodních broucích

Před lošnkými Vánoci vyšly Vojtěchovi Kolářovi tři popularizační články o vodních broucích. První z nich byl publikovaný ve Sborníku jihočeského muzea a zabývá se vodními brouky v maloplošně chráněných územích Jihočeského kraje. Mimo běžné druhy, zjistili s kolegy i přítomnost několika vzácných druhů jako drobného potápníčka Bidessus grossepunctatus či naopak našeho největšího vodního brouka vodomila černého (viz foto). V dalších dvou článcích publikovanými v časopise Arnika pak shrnuje zajímavé nálezy vodních brouků z CHKO Slavkovský les a z "Naturové" oblasti Doupovské hory. Ač se to zdá neuvěřitelné, tyto části České republiky jsou málo prozkoumané a jedná se tak o první komplexní výsledky o vodních broucích z těchto území.

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0