• Fakulta
  • Aktuálně

Pracovněprávní problematika na Přírodovědecké fakultě nejen pro přírodovědce

O události:

Chceš porozumět výplatní pásce? Přemýšlíš nad tím, jaký pracovní vztah se zaměstnavatelem navázat? Zajímá tě, jaké výhody poskytuje zákoník práce zaměstnancům oproti výhodám, které má podnikatel? Přijď, budeme se bavit o práci, tvých penězích a jistotách. Tentokrát se potkáme v moderních prostorách Přírodovědecké fakulty.

Je fajn, když chodíme do práce pro radost, když nás naplňuje a je v souladu s naším posláním. Podmínkou nutnou pro uspokojení z práce však je, aby nám přinesla jistoty a finanční ohodnocení odpovídající našim kvalitám a vydané energii. Proto je potřeba předem porozumět souvislostem, které vyplývají z pracovní smlouvy a pracovního poměru. Seminář pracovněprávní problematiky postavíme na platných právních pojmech převedených do srozumitelné řeči vysokoškoláka. Společně provedeme několik výpočtů a ukážeme si příklady z praxe. Po absolvování workshopu budeš vědět, v jakém právním vztahu a kdy chceš vůči zaměstnavateli být, porozumíš složkám mzdy i výhodám, které můžeš uplatnit. Dozvíš se, na co si dát při čtení pracovní smlouvy pozor a proč.

Čemu se budeme věnovat:

Legislativní úprava

Mzda, aneb co mi ze mzdy zbyde

Druhy pracovních smluv

Co v pracovní smlouvě najdu a co to pro mě znamená

Výhody i nevýhody zaměstnání a podnikání z pohledu financí

Workshop je určen pouze pro studenty a absolventy JU. Přihlašuj se zde.

Pokud ti nefunguje přihlášení přes odkaz, dej nám vědět na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a my se o to postaráme.

Odkaz na akci v kalendáři zde. Termín: středa, 15.3.2023, od 16:00