TalentAkademie 2021

Ve středu 22. 9. 2021 na Přírodovědecké fakultě JU probíhal program TalentAkademie.

TalentAkademie, program pro nadstavbové vzdělání, sestává z mimořádně nadaných studentů SŠ v Jihočeském kraji, kteří byli vybráni na základě umístění v krajských a republikových kolech středoškolských olympiád.

Studenti si prohlédli areál Přírodovědecké fakulty, seznámili se s místním prostředím a profesory. Během dne je také přišel pozdravit hejtman Jihočeského kraje a rektor Jihočeské univerzity.

Dopoledne se programu ujala Pavla Robovská s přednáškou o Kryptozoologii, kde bylo prolomeno nejedno tajemství o Yettim nebo Lochnessce a po ní následovala přednáška Honzy Robovského s poněkud netradičním názvem: "Ukaž mi lebku a já Ti povím, co žeru." 

O odpolední program se postaral Honza Kaštovský s Pepou Juráňěm. Studenti se tak mohli přesunout od teorie k praxi. Přednáška o evoluci rostlin následovaná mikroskopováním ukončila den TalentAkademie na Přírodovědecké fakultě.

Všechny fotky z akce najdete na našem FB kanále.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0