• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Úvodní konference projektu Živé klenoty pod vodní hladinou Šumavy

Úvodní konference projektu Živé klenoty pod vodní hladinou Šumavy

Dne 27. března 2024 se konala úvodní konference projektu Živé klenoty pod vodní hladinou Šumavy v Mezinárodním environmentálním vzdělávacím, poradenském a informačním středisku ochrany vod Vodňany (MEVPIS).

Na konferenci zaznělo 14 přednášek v češtině a němčině s tématikou ryb, rybářského hospodaření, vodního prostředí, parazitů ryb a Šumavy. Konference se zúčastnilo 66 aktivních účastníků z 27 institucí pokrývajících široké spektrum zájemců vědeckých institucí (např. Biologické centrum AV ČR, v.v.i., Jihočeská Univerzita v Českých Budějovicích, TU Mnichov), oblast ochrany přírody (AOPK ČR, Správa NP a CHKO Šumava, NP Bavorský les, Krajský úřad JčK), školství (rybářské školy z Vodňan a Třeboně), rybářských hospodářů v Česku i Bavorsku i zájmové spolky Přátelé vod pětilisté růže, z.s., Zachraňme lipana a pstruha potočního, z.s., a mnohé další.

Během diskusí se účastnici shodli, že problematiku je třeba dále rozvíjet, vzájemně spolupracovat a pořádat obdobné akce k výměně zkušeností. Konference byla realizována díky podpoře Evropského fondu regionálního rozvoje Programu INTERREG Bavorsko – Česko 2021-2027, Projektu BYCZ01-020.

 

Bližší informace o projektu na fishjewels.cz

  

 

-

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0