Centrum pro přírodovědné vzdělávání

V rámci projektu Podpora studijních programů Přírodovědecké fakulty JU zaměřených na přípravu učitelů s deficitními aprobacemi, který je podporován MŠMT, jsme založili Centrum pro přírodovědné vzdělávání .

V našem Centru pro přírodovědné vzdělávání se setkávají oboroví didaktici, studenti učitelských oborů  a středoškolští učitelé. Rozšiřujeme tým SŠ učitelů, kteří se podílejí na přípravě budoucích SŠ učitelů. Podporujeme také tvůrčí činnost didaktiků a SŠ učitelů. 

Centrum pro přírodovědné vzdělávání je místem pro výměnu a sdílení zkušeností, přípravu studentských praxí, tvůrčí aktivity VŠ i SŠ pedagogů i VŠ a SŠ studentů, propagaci učitelského povolání nebo pro přípravu a realizaci popularizačních i odborných přednášek a kurzů DVPP (další vzdělávání pedagogických pracovníků). 

Posílili jsme technické zázemí pro oborové didaktiky, spolupracující SŠ učitele a studenty učitelství a pro přípravu a realizaci programů DVPP. Zakoupili jsme počítače pro řešení matematických úloh, výuku algoritmů a programování a propojení biologických, fyzikálních nebo chemických experimentů s počítačem. Pořídili jsme odbornou literaturu, přístroje a pomůcky pro výuku, laboratorní práce a experimenty. Tyto pomůcky budou sloužit k výuce studentů učitelských oborů a pro realizaci programů, kterých se budou spolu se studenty a vyučujícími PřF JU účastnit také studenti SŠ, jejich učitelé a účastníci programů DVPP. 

Máte-li jakékoliv otázky, kontaktujte nás na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Realizované aktivity

Aktivity realizované v roce 2021:

  • příprava 2 kurzů DVPP - rozšíření či zvýšení učitelské kvalifikace pro předmět biologie pro SŠ
  • schůzka didaktiků PřF se středoškolskými učiteli matematiky

Aktivity realizované v roce 2020:

  • příprava 2 kurzů DVPP
  • příprava a realizace kurzu Metody řešení úloh SŠ 
  • pořízení technického zázemí centra
  • pořízení odborné literatury a pomůcek pro výuku, laboratorní práce a experimenty
  • příprava zahajovací setkání Centra (zrealizujeme hned až to vzhledem k pandemii půjde)
  • příprava koncepce workshopů 
  • ve spolupráci se SŠ učiteli máme rozpracované 3 publikace
Vyrovnávací kurz matematiky pro studenty prvního ročníku bakalářského studia PřF JU "Zintegruj se!"

Vyrovnávací kurz matematiky pro studenty prvního ročníku bakalářského studia PřF JU.

Pokud začínáte studovat obor, který má ve studijním plánu předměty jako Matematická analýza I nebo Matematika, je to příležitost právě pro vás. 
Snahou kurzu je minimalizovat počáteční rozdíly ve znalostech absolventů různých typů středních škol (gymnázia, SOŠ, SPŠ apod.). 
Vycházíme ze zkušenosti, že ne všechna témata bývají na školách dostatečně probrána a je náročné je při studiu dohánět. 

Kurz bude probíhat od 20.-23. 9. 2021 v budovách Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. (Přesnější informace a instrukce k platbě budou přihlášeným rozeslány e-mailem na začátku září.)
Cena kurzu je 300 Kč. 
Přihlaste se ZDE do 31. srpna 2021! (Čím dříve se přihlásíte, tím snáz se nám budou synchronizovat i ostatní aktivity, které Vás v září čekají)
Výuku povedou studenti učitelství (Anežka, Lucka, Kuba a Honza), kteří sami prošli tím, co čeká vás během studia. Kurz bude probíhat pod odborným dohledem doc. Jany Kalové, která vyučuje matematickou analýzu a jiné předměty Ústavu matematiky.
Kurz probíhá blokově - ve čtyřech dopoledních a třech odpoledních blocích se bude postupně věnovat problematickým tématům (rovnice, nerovnice, funkce, analytická geometrie, goniometrie). 
V ceně kurzu není zahrnuta strava ani ubytování. 
Můžete využít služby kolejí, které jsou vedle budovy fakulty. V kampusu se také nachází menza, kde se můžete dobře najíst. Nedaleko kolejí je také množství supermarketů a restaurací. 
Nejste si něčím jistí?
Váháte, jestli je kurz pro vás?
Nevíte, jestli vaše škola probírala dostatečně například logaritmické rovnice?
Neváhejte nám napsat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontakty
Jméno e-mail Místo Telefon (* = 38777)
doc. RNDr. Ing. Jana Kalová, Ph.D. - vedení centra jkalova at prf.jcu.cz K3-207 *2326
Mgr. Alexandra Bernardová
- referent
alexandra.bernardova at prf.jcu.cz K3-109 *6308

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0