Souvislá pedagogická praxe

Během magisterského studia musí student absolvovat souvislou praxi na střední škole z každé své aprobace.
Souvislá praxe pro každou aprobaci má rozsah 24 + 12 hodin (24 hodin výuka, 12 hodin náslechy). Měli byste absolvovat praxi z obou předmětů ve stejném období na jedné škole.


Střední školu, kde budete praxi absolvovat, si můžete vybrat sami. Pokud se vám výběr nepovede, ozvěte se, školu vybereme spolu.

S předstihem před začátkem praxe (a nejpozději 2 týdny po začátku semestru) vyplňte formulář

zadávací protokol

který bude obsahovat důležité kontaktní údaje na Vás i na provázejícího učitele. (S pedagogem se spojíme ohledně uzavření smlouvy, aby mohl dostat za vedení praxe odměnu.) Součástí formuláře je i nabídka možných středních škol, kde praxi můžete vykonávat.

Po skončení praxe pak učitele požádejte, aby vyplnil formulář pro hodnocení praxe. Odkaz na formulář bude provázejícímu učiteli zaslán vedoucím praxí. Posledním krokem bude společné zhodnocení souvislé praxe, které může proběhnou i skupinově  on-line s vedoucím praxe v závislosti na počtu studentů.

Zápočet za souvislou pedagogickou praxi uděluje vedoucí praxí. Zápočty se zapisují hromadně v zápočtovém týdnu příslušného semestru.

Hodnocení si schovejte, nejspíš ho budete potřebovat do portfolia na SZZ z pedagogiky na PF.

Pokud máte dotazy, přání, prosby, napište na email na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Některé školy mohou vyžadovat pojištění studenta. Pokud škola pojištění bude vyžadovat, může jej student sjednat např. takto: měsíc předcházející nástupu na praxi (do 25.) student zaplatí na pokladně PřF pojištění, pak donese potvrzení o zaplacení paní Haně Kabelové (budova C, děkanát), která pojištění sjedná. Pojištění platí jeden rok.

 

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0