Setkání jihočeských fyzikářů
V pátek 5. září proběhlo na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity první setkání jihočeských fyzikářů. Jeho cílem bylo propojit učitele fyziky ze středních škol, sdílet zkušenosti s výukou a představit možnosti, které univerzita nabízí jak studentům, tak učitelům.
Účastníci měli možnost prohlédnout si univerzitní laboratoře (elektroniky a akustiky, laserové optiky, tenkých vrstev a plazmatu, či si prohlédnout simulace vytvořené našimi pracovníky), vyzkoušet si (ne)tradiční pokusy, nahlédnout do SciEduLabu – prostoru určeného studentům učitelství – a také si zahrát tematickou únikovou hru. Setkání se zúčastnili učitelé z osmi jihočeských středních škol. Atmosféra byla přátelská a pracovní zároveň, nechyběl prostor pro diskusi o výuce a možnostech spolupráce mezi univerzitou a školami.
Do budoucna bychom rádi v podobných setkáních pokračovali a vytvořili z nich pravidelnou platformu pro sdílení nápadů a inspirace.