Exkurze k ochraně vod na Třeboňsko a Šumavu

V rámci kurzu Ochrana vodních ekosystémů proběhla o víkendu 6. a 7. dubna exkurze na Třeboňsko a do jižní části Šumavy. V průběhu exkurze se studenti prakticky seznámili se širokým spektrem vodních útvarů: rybníky s různou intenzitou hospodaření, tůně vzniklé činností bobra evropského, slepá ramena, pískovny, rašeliniště, potoky a to přirozené i významně člověkem upravené, nádrž Lipno, řeky Vltavu a Dračici, nebo soukromou pastevní rezervaci v nivě Lužnice s pratury a koňmi a mnohé další.

Na každé lokalitě probíhal odlov bentických vodních bezobratlých, zooplanktonu a případně ryb, měření průhlednosti Secchiho deskou a zjištěné údaje byly rozebírány v kontextu antropogenních vlivů (ovlivnění morfologie, hospodaření, chemické znečištění a podobně), kde měli studenti za úkol popsat a vyhodnotit tyto vlivy na společenstva a celkový stav ekosystému. Exkurze se velmi vydařila.

Díky všem zúčastněným!

  

  

  

  

 

Přihlaste si
odběr newsletteru

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice Tel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České BudějoviceTel. 387 776 201 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2024 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1

0