• Fakulta
  • Aktuálně

Jaromír Beneš na římské univerzitě La Sapienza

Ve dnech 20.-23. 11. bude mít vedoucí Laboratoře archeobotaniky a paleoekologie Přírodovědecké fakulty JU Jaromír Beneš na římské univerzitě La Sapienza cyklus přednášek na téma Počátky zemědělství a krajinné transformace.
Cyklus proběhne v rámci mezinárodního magisterského studia Science and Technology for the Conservation of Cultural Heritage.
Tématem čtyř přednášek jsou vedle pohledu na nejstarší světová vzniku zemědělství na Předním Východě, Číně, Mexiku a v Africe I klíčové tranformace krajiny v Evropě od neolitu do vrcholného středověku.